De ''Kroedwusj'' groep

De Kroedwusj is een boeket met zeven veldkruiden die de bezitter ervan moet beschermen tegen allerlei onheil zoals het inslaan van de bliksem. Kroedwusj mag boven de deur van het huis of van de stal worden gehangen. De Kroedwusj wordt door een groep vrijwilligers samengesteld bij de familie Dassen.

Volgens de traditie troffen de Apostelen zeven kruiden aan in het graf van Maria, nadat zij ten hemel was opgenomen. Volgens een oud gebruik wordt Maria aangeduid met namen die ontleend zijn aan de plantenwereld. Velen zien haar als een bloem waaruit Jezus als vrucht ontsproot.

Het getal zeven wijst op volheid: de Drie-eenheid (Vader, Zoon en Geest) en de vier evangelisten of de vier elementen.
Het feest wordt in Limburg al sinds de 10e eeuw gevierd. In de archieven van het Stift van Houthem-Sint-Gerlach wordt het al in 1519 vermeld.

Coördinator

Dhr. Ludo Royakkers
Wagenlaan 13,
6225 KE Maastricht
Telefoon: 043-3637670