op zondag 27 November om 11.00u

Gezinsviering op zondag 27 november om 11:00u

Wij willen jou en je gezin graag uitnodigen voor de gezinsviering op zondag 27 november om 11:00u in de Walburgakerk te Amby. Kinderen mogen thuis een adventskrans maken en die dan meebrengen naar de kerk voor de Adventsviering.  Tijdens deze Adventsviering  zullen de adventskransen dan worden gezegend. Daarna kun je jouw eigen krans weer mee naar huis nemen.

De Adventskrans

Wat is de betekenis hiervan?

De ronde vorm van de adventskrans verwijst naar God zelf, hij is er altijd geweest en al er altijd zijn. Hij is oneindig en ook zijn liefde is oneindig. De vier kaarsen verwijzen naar de vier zondagen van de advent. Iedere zondag mag er weer een volgende kaars aan. Jezus heeft zelf gezegd: Ik ben het licht van de wereld. Dit Licht komt steeds dichterbij naarmate we het kerstfeest naderen. De adventskrans is een teken van hoop, dat niet de duisternis en de dood, maar licht en leven zullen overwinnen. Gods Zoon is immers voor ons mens geworden.

De krans is gemaakt van dennengroen, dat is groen uit de natuur. De altijd groene den staat voor de hoop en Gods trouw (net als straks de kerstboom). De krans heeft paarse linten en deze kleur nodigt uit om je te bezinnen, om even stil te staan in de drukte van het leven en je hart weer opnieuw voor God open te stellen.

Wat heb je voor de adventskrans nodig?

  • Een oud schoteltje/bord
  • Dennengroen, buxus of misschien ander groen wat in een krans kan (graag in kleine stukjes geknipt, niet te klein)
  • Kleine kaarsjes (4 per kind met een diameter van 5á6 cm)
  • Schaar/snoeischaar
  • Versiering voor de krans  (kerstballetjes, eikeltjes, slingertjes, ect……) 
  • Een strokrans (diameter 30 cm)
  • Paars lint 
  • Eventueel nog extra groen
  • IJzerdraad

 

Reacties zijn gesloten.